Mesajı Okuyun
Old 25-05-2010, 12:31   #16
M.SERDAR DEMİRTAŞ

Sayın Gemici ; hukuk ve adalet adına savaşmak ayrı bir konu ; elbette onu da yapıyoruz.Ancak ben burada ekmeğimiz adına savaşmaktan bahsediyorum.Lütfen diğer meslekler ile aramızdaki ekmek için savaşma farkını görün ! Hakim ve savcıların arkalarında milyonlarca silahlı güçle yaptıkları savaşı biz tek başımıza yapıyoruz.Ne doktor ne öğretmen ne marangoz ya da v.s. bir meslek böyle bir savaş veriyor. Bakın ana sorun bizim meslektaşlarımıza olan tavrımızla ilgili ! Bir tercih yapmalıyız.Meslektaşlarımızın hatalarından ya da tecrübesizliklerinden ya da yılmışlıklarından ve hatta kötü niyetlerinden yararlanmalı mıyız yoksa onların ayıplarını örtmeli miyiz.Biri bir ayıp yapmış olabilir.Bizim asaletimiz gelen müvekkile ya da müvekkil adayına mezkur ayıbı ifşa etmek midir yoksa Ahmet'e Mehmet'e laf etmeden sadece hukuki yorum yapmak mıdır ! Bana da her gün çok sayıda avukat şikayeti geliyor ve sadece ' gidip borcunuzu ödeyin ' diyorum.Bana ; ' bu hareketin sahibini neden savunduğumu çıkaramadığınızı ' söylemişsiniz ! Ben de meslektaşlarının hata veya kasıtlarından ekmek çıkarmaya çalışanları anlayamıyorum.