Mesajı Okuyun
Old 24-05-2010, 18:54   #13
M.SERDAR DEMİRTAŞ

Sayın Admin ; ben sözlüğe göre değil de TCK'ya göre meslektaşımı savunmak istedim. Siz de takdir edersiniz ki bizler ; hakim ve savcıların muhatap oldukları kişilerle muhatap oluyoruz.Ancak onlardan farkımız ; onların arkasında bilmem kaç milyon jandarma , bilmem kaç milyon polis ve Türk Devletinin tarihsel soyut gücü olmasıdır.Bir farkımız daha var ki ; sanık ya da davacı veya davalı tek başlarına el pençe vaziyette hakimin karşısında yer alırken ; bizim karşımıza sülaleleriyle geliyorlar! TEK BAŞIMIZA MÜCADELE EDİYORUZ.İşbu sebeple avukatlıktan daha saygıya şayan bir meslek kabul edemiyorum.Elbette diyeceksiniz ki ; o halde bazıları bu saygıyı yok etmesin.İnanın ki hiçbir hareketimiz , hakettiğimiz saygıyı ortadan kaldıramaz.Çünkü biz savaşçıyız , savaşıyoruz ve savaşacağız.Mesleğime ilk başladığımda tecrübeli meslektaşların asık yüzlü olmalarını ; onların kibirli olmasına , insan sevgisinden yoksun olmalarına , hoşgörüsüzlüklerine yorardım.Ama artık anlıyorum ki bizler savaşçıyız ; hakim ve savcılarda savaşçı ; ama yukarıda anlattığım farkla.Bu yüzden bence , meslektaşım hiç olmazsa bizden azıcık töleransı hakediyor.