Mesajı Okuyun
Old 04-07-2012, 17:30   #27
avmurat

Alıntı:
Yazan Gemici
Sayın avmurat,
avukat 'Savunma makamını' temsil ediyorsa ve temsil ettiğini iddia ediyorsa, bu makamın gereklerini de yerine getirmek zorundadır. Bu gereklerin başında avukatın, karar organı olan hakimin ve savunma makamı olan savcının ne işler yaptığını ve bu işler yapılırken hangi kuralların bir rol oynadığını bilmesi gerekir.

Mademki adliyede staj yapıyoruz, noterin yanında, icra memurunun yanında, sendikacının yanında, fabrikatörün yanında da staj yapalım türünden gerekçeler ileri sürülmesi, savunma makamının gereklerinin tam olarak kavranmamış olduğu izlemini bırakıyor bende.

Saygılarımla
Sayın Gemici, adliyede staj yapılmasını tümden reddetmediğimi, eleştirdiğiniz mesajım da dahil olmak üzere önceki mesajlarımda belirttim; sanırım okumadınız. Ayrıca fabrikatör, sendikacı gibi ilaveler tamamen tarafınıza aittir.Benim örneklerim gibi yazmışsınız. Üstelik örneklediğim kurumlarda da staj yapılsın demedim. Lütfen bir kez daha ve dikkatlice okuyun. Adliyede staj yapılmasına tümden karşı olmadığımı ısrarla belirtmeme rağmen, sırf aksini söylediğimi varsayarak, bunca yıllık mesleki birikimimi de hiçe sayarak, savunma makamının gereklerini kavramamış olduğum yolunda izleniminize de gerçekten üzüldüm.
Saygılarımla.