Mesajı Okuyun
Old 25-03-2010, 09:57   #22
Av.Şevval

Sayın Av.Mustafa aynı fikirdeyiz.

Mesleğimiz en yüksek derecede dürüstlük ve güven gerektiren mesleklerden.Maalesef öyle meslektaşlarımız var ki azılı suçlulardan daha tehlikeliler.Bu cümlemden ötürü mutlaka bir kısım meslektaşlarım beni haksız görecektir.Olabilir bunca yıl sonra kabullendim.

Bir olay aktarmak isterim.Bir avukat arkadaşımız kendisinin de müvekkili olan bir kişi hakkında,alacaklı olan başka bir müvekkili adına takip başlatıyor.
Borçlu ödeme emrini alınca bu arkadaşımıza geliyor.Avukatım beni icraya vermişsin diyor.
Avukatta bir şey olmaz hallederiz diyor,haliyle süreler geçiyor.2 ay gibi de zaman sonra borçlu emekli olacak.Avukat arkadaşımız borluya maaşından kesinti yapalım taksit taksit öde diyor.Borçlu içinde uygun tamam diyor.Daireye gidiyorlar borçlu bir şeyler imzalıyor tabi avukatı yanında güveniyor.Bir süre sonra öğreniyorki tazminatının tamamı ve maaşının tamamına haciz konulmasını kabul etmiş.Borçlu bu olaydan sonra rahatsızlandı bir süre sonra da vefat etti.
Ve bunun gibi başka hikayeler.

Biz avukatlar herkesten fazla dikkat etmeliyiz.Takip başlatmadan başlattım demek,keşif masrafını yatırmadan yatırdım demek,haciz sırasında mafya vari tehditkar hareketler masum gibi görünebilir ama mesleğimizi yaralıyor.

Barolara daha fazla iş düştüğünü düşünüyorum.