Konu: nafaka
Mesajı Okuyun
Old 13-12-2015, 15:15   #1
nesrinsariyer

Varsayılan nafaka

Selam 6yil önce esimle anlaşmalı bosandim iki kişinin velayetini eşimin bende birakmazsan boşanmak diyerektehtidi sonucu eşime verdim ama kizlarim hep benim yaninda kaldi eşim bu sure zarfında kuşlara hic yardim da bulunmadı ayrıca benim kredi kartlarındaki nakit parayida çekerek beni 100 bin TL civarinda borclandirdi 18 yasina geldiğinde büyük kizim babasına dava açarak nafaka talep etti küçük kişinin onda olduğunu söyleyip yalan beyanda bulunarak sadece ayda 250 TL nafaka ödedi bu sene küçük kizim üniversiteyi kazanınca babasından eğitimi için para talep etti ama o eğer ablasinin actigi davayi geri cekmezlerse bir kuruş para vermeyeceğini söyleyerek oz kizlarini tehdit etti büyük kizin bu sene edebiyat öğretmenliğini bitirdi ama atanamadi davayi geri çektik ama babaları olacak insan ben bir kuruş vermem bakin basinizin çaresine dedi hic para vermedi kendi kisitli imkanlarimla çocuğumu üniversite yolladim ve okutmaya calisiyorum babası olacak insan ise telefonlar ini bile acmiyor kizlarinin size sorum ben eski eşime nasil dava acabilirim 6 yildir velayeti onda olduğu halde kizlarina bakmiyor büyük kizimi ben okuttum simdi küçük kizimi okutmaya cabaliyom ben hic evlenmedi m boşanmadan sonra benim bu kişiye 6yyoldan sonra nafaka açmasansim varmi o yyoksa da kuşlar babalarına kendilerine bakmadigi için dava açabilir mi bana yardimci olursanız minnet tar kalirim saygilarimla