Mesajı Okuyun
Old 25-04-2009, 14:39   #42
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan AV.SELİN
Memurlar Çoğu Zaman Çekilmez Oluyor.Yüzde 90'I komplekslerinin kurbanı olarak avukatlara son derece kaba davranıyorlar.

Alıntı:
Yazan AV.SELİN
Merakınızı gideremeyeceğim kadar çok memurla muhattap oldum.Sanırım sizin çevrenizdeki tüm memurlar olması gerektiği gibi.Ne diyim, Ne mutlu size...

Sayın AV.SELİN, memurların %90'ını suçlayan mesajınızın aşağıya aktardığım meslek kurallarına aykırı olduğunu düşünüyorum. Elinizde soruma yanıt verebilecek derecede veri de olmadığına göre zaten yazdığınız oran havada kalmaktadır.

Alıntı:
Yazan Avukatlık Meslek Kuralları
3- Avukat mesleki çalışmasını kamunun inancını ve mesleğe güvenini sağlayacak biçimde ve işine tam bir sadakatle yürütür.

4- Avukat, mesleğin itibarını zedeleyecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmak zorundadır. Avukat özel yaşantısında da buna özen göstermekle yükümlüdür.

5- Avukat yazarken de, konuşurken de düşüncelerini olgun ve objektif bir biçimde açıklamalıdır. Mesleki çalışmasında avukat hukukla ve yasalarla ilgisiz açıklamalardan kaçınmalıdır.

25- Avukat, mahkeme kalemlerinde, icra dairelerinde ve her türlü mercilerde çalışan görevlilerle olan ilişkilerinde de meslek onuruna ve ağırbaşlılığına uygun tutum ve davranışlarını korur.