Mesajı Okuyun
Old 08-04-2004, 09:15   #2
Cumok

Bir gün, Bir sabah ,Böyle bir Haberle Uyansak ))
Ülke adı olarak Ülkemizin adı geçse...
Neden olmasın?

İzninizle buradan yola çıkarak bir düş görmek istiyorum...

Sabah penceremden odama, ilk ışıklarını gönderdiğinde güneş, perdelerimi şöyle bir açsam..
Duysam ki TV’den karşı parkın içerisindeki küçük binasında yeni Muhtarımız Leyla Hanım oturmuş.
Duysam ki ilçemize, sakallı bir herif-i naşerif yerine, mesleği İç Mimar Feride Hanım seçilmiş.
Çıksam sokağa ve dikkatimi çekse ki, önümden geçen ilk yeşil “Çevre Dostu” Belediye otobüsü, sürücü koltuğunda Leyla Hanım oturuyor...
Onun ardından bir diğeri..

Merakla versem kulağımı haber okuyan spikere ekranda, yüreğim heyecandan sıkışsa aniden ve duysam şu sözleri heyecanla; Bütün Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını, İlçeleri ve Beldeleri hanımlar kazanmış...
Güneş daha fazla parlamaz mı o zaman?
Bahar bir başka renklere bürünmüş olarak toprağımın üzerine inmez mi?
550 üyelik TBMM’de 275 bayan milletvekili seçildiğini ve onları koltuklarına oturmuş olarak gösterse TRT 3 telvizyonu. Ve bu tv,izlenme rekorları kırmaz mı gündüz ve gece?
İnsanlarımızın yüzlerine mutluluk belirtisi bir tebessüm, kalıcı olarak yayılmaz mı?
Yüreklerini tatlı bir heyecan dalgası sarmaz mı?
Sokaklarımız çok daha temiz, yeşillikler içinde olmaz mı?
İnsanlarımız birbirlerine karşı çok daha insanca, daha güler yüzlü davranmaz mı?
İşte o zaman...
İnanıyorum ki güneş bir başka şekilde parlayacaktır ülkemizin üzerinde.
45 milyon yetişkinin yarıdan fazlası kadın.
Siz kaç erkek tanıyorsunuz odasında, balkonunda, bahçesinde çiçekler yetiştiren ve onlara gözü gibi bakan.
Eğer O, artık emekli olmamışsa.
Hangi kadın güzelim ormanların yakılıp yok edilmesine, altın sahillerin beton bloklarla doldurulmasına göz yumabilir?
Hangi kadın yağmaya, talana, hortuma ya da soyguna, erkekler kadar hevesli olabilir?
Ve ben inanıyorum ki;
Böyle bir düş görsem şayet, bütün dünyanın gözü, ülkemizin üzerinde olacaktır.
Bugün yalvar yakar getirmeye uğraştığımız turistler, akın akın geleceklerdir ülkemize.
Ve çok kısa bir zaman süresinde ülkemizi, bir ahtapot gibi saran bütün sorunlar çözülecektir.
Borçlarımızı çok kısa sürede ödemek için, tüm ülke insanı kendiliğinden bir seferberliğe kalkışacaktır.
Yaşam standardı hızla yükselecek, eğitim ileriye dönük olarak değişecek, ülkemiz çok kısa bir sürede çağdaş bir ülke olacaktır.
Buna tüm yüreğimle inanıyorum.
Bir iki kötü deneyim (!) yaşadık ama bu, benim asla çok daha iyi ve farklı olacağını düşünmeme engel değil ve olamıyor.

Evet, neden olmasın?..
Düşüncesi bir beni mutlu etmeye yetiyor...