Mesajı Okuyun
Old 18-10-2011, 01:40   #33
Av. Savaş Tunca

Ne zaman güzel bir film izlemeye otursam birden bilgisayarıma birisi bir mesaj gönderiyor. Bu durumu "Allah'ın hikmeti" olarak açıklamak işime gelse de, ardından ikinci mesaj gelince tüm forumu okumak zorunda kalıyorum. Zorunda kalıyorum çünkü, biraz okuduktan sonra "Acaba ileride ne yazmışlardır?" diye merak ediyor insan. Ben tartıştığımız konuya "az biraz" maruz kaldığım için (Ömer Bey bilir) "Gene mi süphelisiniz?" demekten bıktım usandım... Ancak Ömer Bey, nuh diyor peygamber demiyor. Hal böyle olunca, bir de dilekçesine yazmış "yoğun iş yükünüz var da, gözünüzden kaçmıştır da". Değerli Meslektaşım, "seri kesim yapan kasap" usulü çalışan adliyemiz desem eksik kalır, çünkü kasap da sonuçta bir insandır. Adliyemiz, ne yazık ki insan kimliğinin az biraz yakınında; şüpheli veya sanıkların veya diğer kişilerin ne insan olduklarının ve insanın da hak sahibi varlık olduğunun; bu hak hak sahibi insanın "manevi haklarının" da olabileceğinin farkında olmayan "seri kesim yapmak üzere kurulmuş yarı-otomatik tavuk kesim çiftliği" tarzı çalıştığından, bu çabanızı avukatlık meslek etiğinin bir gereğini yerine getirmek adına olumlu buluyorum. Ancak, "yarı-otomatik" bu örgütün ne yazık ki henüz kendi kendine öğrenme ile ilgili bölümü çalışmadığı gibi, öyle bir bölümünün olup olmadığından bile kuşkuluyum. Kullanma kılavuzunu bulursanız, bir sonraki dilekçe ile bana da gönderiniz.

Saygıyla,
-Uzaktaki avukat(çık)-