Mesajı Okuyun
Old 24-01-2015, 19:39   #61
Av. Özcan Ali Aksoy

Alıntı:
Yazan handekumas
Sizlere danışmak istediğim bir konu var.. Müvekkil 1994 yılında o dönem faaliyette olan TEK ile sözleşme imzalayarak elektrik enerjisi almaya başlamıştır. 2013 yılına kadar geçen süreçte Devlet politikaları sonucunda Kurum, Bedaş'a dönüşmüş ve uzun yıllar fatura üzerinde Boğaziçi Dağıtım A.Ş. yazmakla bedeller de bu şirkete ödenmiştir. Sonrası malumunuz dağitim ve perakende satış hizmetlerinin ayrıştırılması şartı sonrasında faturalarda bu sefer Boğaziçi Perakende Satış A.Ş. yazmaya başlamış ve fatura bedelleri bu şirkete ödenmiştir.

Sonrasında müvekkil serbest tüketici sıfatıyla perakende satış sahibi bir şirket ile sözleşme yaparak 1.5 yıl kadar da onlardan elektrik enerjisi satın almıştır.

Kayıp kaçak bedelleri açısından; 1994 - 2013 yılları arası dönem için Boğaziçi Dağıtım A.Ş.'ne, geri kalan dönem için de perakende satış lisansına sahip şirkete iki ayrı dava açmayı düşünüyorum. Ancak 1994 yılı ile 2013 arası dönemde abonelik sözleşmem TEK ile olmasına rağmen tarafı iki kere değişmiştir. Husumet konusunda sıkıntı yaşamamak adına ne yapmamı önerirsiniz?

Son faturalar Boğaziçi Perakende Satış A.Ş.'den gönderilmiş ancak Yargıtay kararları dağıtım şirketlerinden bu bedellerin tahsili doğrultusunda. Bu durumda Boğaziçi Dağıtım A.Ş.'ye dava açmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak ticari ilişki açısından da faturayı kime ödediysem istirdatını da ondan istemek gerekir diye de bir düşüncem var.

Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

[IMG][/IMG]

Bahsettiğiniz durum ünvan değişikliği olduğundan. Taraf konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. İto kayıtlarını ekte bulabilirsiniz.