Mesajı Okuyun
Old 14-08-2002, 15:29   #1
feyza

Varsayılan Başlık Bulamıyorum!

Site hakkında bir tespit ve talebimi site üyeleri ve özellikle site yöneticileriyle paylaşmak istedim.Sitenin manşetinde zaten kimlere adandığı ilgili kişilerce belirtilmiş.Bende kendimi bu sitenin adanmış olduğu kişilerden biri olarak gördüğüm için 4 aydır üyesiyim ve çok faydalandığımı, dizayn olarak ta çok beğendiğimi belirtmek isterim.Ancak bir sorun hakkında gruba yolladığım bir mail vardı ve bu mail içerisinde hukukçu olmadığımı yazmıştım.Bu nedenle mailim gruba dağıtılmadı.Sitenin böyle bir kuralı olduğunu bilmiyordum bilseydim yazmazdım, yazsam da hukukçu olmadığımı belirtmezdim Kuralı daha sonra bana site yöneticilerinden gelen mailden öğrenmiş oldum ve duruma çok üzüldüm.Kendimi dışlanmış hissettim.Bu mail grubu tartışma ortamı yaratmak,sorunlara çözüm bulmak,insanların karşılıklı yardımlaşmasını sağlamak amacıyla kurulmadı mı?sonuçta bende sürekli hukuki sorunlarla karşılaşan ve hukukun da oldukça içinde olan bir banka çalışanıyım.Önemli kararlar vermek zorunda kalıyorum.Bilindiği üzere kanunlarımız net değil,türlü şekillerde yorumlanabiliyor, bazen o konuda deneyim sahibi avukat arkadaşların yorumlarına ihtiyaç duyabiliyorum.Sitedeki forum alanına yazılan maillerin herkes tarafından okunamayacağı gerçeğinden hareketle buraya yazılan soruların cevaplanma olasılığının, gruba mail yollamak yoluyla çözüm aramaktan çok daha az olduğu ortada.Bu nedenle hukukçu olmayan üyelerin de maillerinin yine süzülerek önemli görülenlerin gruba yollanmasını rica ediyorum.Çok fazla mail trafiğine yol açacağını sanmıyorum çünkü her gün düzenli olarak maillerime bakıyorum sadece hukukçular arasında yapılan yazışmalar 7-8 taneyi geçmiyor.Foruma yazdığım ilk soruma hemen cevap gelmişti ve çok sevinmiştim.Kendi kendime insanlar ne kadar iyiler ve de ilgililer dedim.Umarım bu hep bu şekilde devam eder.Bir de ben dürüstçe hukukçu olmadığımı belirtmeseydim heralde mailim gruba dağıtılacaktı.Çünkü yazdılarından hukukçu olmadığı anlaşılan bir çok insandan mail geldiğini görüyorum.