Mesajı Okuyun
Old 22-05-2012, 21:44   #3
tiryakim

-----Bence usulü eksikleri tamamlayıp Yerel mahkeme önceki kararını aynen hiç değiştirmeden verecektir. Mahkeme şunuda göz önüne alabilir diye düşünüyorum Usulü eksiklikler esası etkiliyorsa kararını değiştirebilir diye düşünüyorum ama ikinci durum biraz bana göre zor olur.
-----Yargıtay kararı sadece usulden bozmuş Usulden bozduğu kararı esastan incelememiştir yargıtay. Bu yüzden yerel mahkeme usuli eksikleri tamamlayıp eski kararını tekrar verecektir.
-----Usulü eksiklikler tamamlandıktan yoksa yargıtay esastan inceleme yapar. 2. Kez dosya yargıtaya giderse ve yargıtay easatan bozarsa mahkeme kararını değiştirip yargıtayın kararına uyabilir.
-----Büyük ihtimal bu durumda yerel mahkemeler yargıtayın kararına uyar diye düşünüyorum.Olayınız çok ilginç birde şunu söylemek istiyorum yerel mahkeme karar verdiğinde ne kararı verdiğini bizimle paylaşırsanız ve eğer mümkünse kararın tam metnini eklerseniz seviniriz.
-----Ayrıca bana göre olması gerek budur ; Yargıtay esasa girmeden usulden kararı bozduğu için yerel mahkemede esasta hiçbir değişiklik yapmadan usulü eksikleri tamamlayıp eski kararının aynısını verir.
-----Teşekkürler...