Mesajı Okuyun
Old 08-09-2006, 18:46   #55
sems3383

Ben özel bir üniversitenin hukuk fakültesinde okuyorum ve 3.sınıfa geçtim. Bu sınavın özel üniversitede okuyanlar için getirilmiş olması tamamen saçmalık.ÖSS gibi yanlış bir sistemden yeterli puanı alamayıp özel üniversiteye gitmek zorunda kalan yüzlerce insan var.Neden özel üniversitelerin iyi eğitim veremediği gibi bir düşünce var insanlarda? Özel üniversiteler hakkında pek bir şey bilmeyip sadece önyargıyla yaklaşan bu insanlara soruyorum: NEYE DAYANARAK SÖYLÜYORSUNUZ İYİ OLMADIĞIMIZI????????Ayrıca devlet üniversitelerinde okuyan binlerce kişi çok iyi de biz mi kötüyüz yani!!!!!!!Bilgime güvenmediğim için değil sadece saçma bulduğum için bu sınavı gereksiz buluyorum. Stajını yapacak,bürosunu açacak ve mesleğini icra edecek bir avukatın bundan sonraki dönemde yeterli olup olmaması neden ösym'yi bu kadar ilgilendiriyor ve neden bu sınav daha önce yoktu da şimdi yapılması gerekli oldu? Her sene üniversiteye girmek için milyonlarca kişi başvuruda bulunuyor.Ve görüyorum ki hukuk fakültesine alınacak kişi sayısında hiçbir azalma olmuyor!! Bunun önüne geçmiyorlar da saçma bir sınavla insanları elemeye çalışıyorlar!!Üstelik bu kadar emek göz göre göre boşa gidecek!6 defada bu sınavı veremicek olanlarda 4 yıllık hukuk fakültesi mezunu olarak ortalıkta gezecek öyle mi?Ne adilce(!)...
Baroya kayıtlı milyonlarca avukatın mükemmel olduğuna karar verdiler de yenileri deniyorlar!
Öyle ya da böyle,ne amaçla yapılırsa yapılsın bu sınavı doğru bulmuyorum.