Mesajı Okuyun
Old 22-08-2008, 20:50   #5
Durdu GÜNEŞ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Efendim madem bu kadar güzel ve özel bir konuydu neden daha önce açmadınız yakınması ile sözlerime başlamak istiyorum.
Çok güzel olmuş elinize sağlık hele benim gibi atasözlerine hayran biri için okumak çok büyük keyif verdi.
Çok haklısınız diyerek sözünüzün üstüne söz koymayacağım Sn Durdu Güneş
Ben sadece çok güldüğüm bir kaç gerçek yakınmayı söyleyeceğim.
Oğlumun yakınmaları o henüz 6.5 yaşında
- Her zaman neden tatil değil. Biz neden deniz kıyısında 5 yıldızlı otelde yaşamıyoruz.
-Bu uykudan nefret ediyorum uyku uyuduğum zaman oyun oynayamıyorum.
-Şimdi yine alınan bu kıyafetleri giymek zorunda mıyım?
-Gene mi okul, sen zaten bana öğretiyosun , okula ne gerek var?
-Of niye yemekler sadece benim sevdiklerim değil.
- Sevdiği bir şeyse eğer, ya yine doydum daha çok yiyemeyeceğim.
-Parkta ve akşam olduysa- Bu güneş yine gitti ve etrafı karanlık yaptı.
Gibi
Annemin yakınması
-Bu ağrılar kilodan değil , doktorlar ne bilir , bende bir hastalık var nedenini kimse bilemiyor.(107 kilo)
-Şeker haplarının çoluğu beni şişmanlatan( günlük aldığı 10 gr bile olmayan haplarmış) Ya yenilen tabaklar dolusu yemekler.
-Siz nasıl geçsiniz, ben genç olaydım sizin yaptığınız işin hepsini bir elimle bir saatte yapardım.
-Ve babama dair yakınmaları
Hastaların yakınması.
-Gece nöbete 55 yaşında bir adam (dikkat çekmek isterim şu anda küçük bir ilçenin acil servisindeyim) tarlada sağ elinin parmağına diken batmış, çıkartmış ama çıkartırken eli acımış, parmağına bakılır, hiç bir şey yoktur , ilaç yazmadan gönderilir , ertesi gün yeterli ilgi ve alaka gösterilmedi diye şikayet edilirsiniz.Bir ilaç bile yazılmamış efendim . Burası Paris te ben mi bilmiyorum diye bir savunma yazılır.
- Bebek acile getirilir, şikayeti sorulur, cevapsa uyumamıştır, gecenin ikisi bebeğe bakılır, ateş , ağrı hastalık belirtisi hiç bir şey yoktur, gülüp duran çocuk sadece biraz ilgi ve oyun ister ama sadece 9 aylık olduğu için uyumarak anlatabilmiştir derdini.
-Her hasta sıra beklediği için yakınır.Ama sıra beklediği zamanda ondan önce herkes hastadır. Ve orda herkes sıra beklemektedir. Oysaki bir sağlık çalışanı herkes sağlıklı olsun diye hasta beklediği için yakınmaz.
-Kene vakaları, kene çıkarttırmak için gecenin 4.ünde bacaktan,göbekten gelirler, acil olduğunu söylerler, yapışan kenenin oraya nasıl girdiğini anlamak için açık havaya mı çıktınız sorusundan rahatsız olurlar. Ya kardeşim anlamaya çalışıyoruz bir insan bütün gün durup görmüyo da gecenin 4 ünde görüyosa bundan gocunmanız için değil , biz onu raporda belirtecez onun için soruyoruz.
Bebek sahibi bir çift
- 30 yaşlarında ebeveyn bir tanıdık.
-Neden oğlan olmamış.?
-Neden 2500 gr doğmuş?
-Neden yeşil gözlü değilmiş.?
-Neden bu bebek yaz ayında doğmuş?
vs vs
Ve herkes evet herkes yakınıyor, ama elini taşın altına sokupta bir şeyler yapanlar çok nadir.
Bilmeliyiz hepimiz aslında sorun varsa çözüm muhakkak vardır.

Sn.Nur Deniz,
Yazıya katkılarınız için çok teşekkür ederim. İlerde yazımı yeniden kaleme alacak olursam verdiğiniz örneklerin büyük yararı olacak.
Gününüz ve gönlünüz hep şen olsun.
İyi çalışmalar diliyorum.