Mesajı Okuyun
Old 25-01-2012, 13:50   #1
limpid

Varsayılan şüpheden sanık yararlanır soyut iddia

müvekkil aleyhine hakaret ve tehdit suçlamalarıyla kamu davası açılmıştır. ilk duruşmaadan haberdar olamadık, ikinci durulmaya tanıklarımızla beraber katılacağız. sormak istediğim hususlar şunlar:
1- dosyada müştekinin beyanı ve yanında sigortalı çalıştırdığı işçisinin beyanı dışında hakaret veya tehdit edildiğine dair en ufak bir delil yok. mahkemede dinlenen tanık şimdi hatırlayamadığım bir takım küfürler ve evine girerm, yıkarım vs. gibi tehditler etti diyor. tabi ki müşteki de.

2- olay esnasında orada bulunan iki tanığımızda bir tanesi kollukta ifade vermiş herhangi bir tehdit darp küfür olayı olmadığını belirtmiş. müvekkilde müşteki ile komşu olduklarını müştekinin evinden kaynaklanan bir sorunu görüştüklerini ancak herhangi bir küfür tehdit vs. olmadığını belirtmiştir. ayrıca bu soruna ilişkin hukuk davası da açmış bulunmaktayız. netice itibariyle ortada müşteki ve yanında çalışan işçisinin beyanına karşılık müvekkil sanığın ve olayda orada bulunan 2 tanığımızın dışında delil yok. savunma dilekçesi hazırlıyorum ve dilekçeme yargıtay kararı eklemek istiyorum. soyut iddialar karşısında şüpheden sanık yararlanır konusunu veya olayla ilgili olabilecek nitelikte yargıtay kararı olan meslektaşlarımdan yargıtay kararı ve yorumlarını rica ediyorum.