Mesajı Okuyun
Old 21-12-2006, 12:26   #9
bahar kesici

Ankara'da CMK servisinde bir davanın herhangi bir aşamasında görevlendirilebilirsiniz. Bu,son duruşma da olabilir,ilk duruşmada. Bazen hazırlık aşamasında görev alırsınız,savcılık ve sulh mahkemesinden sonra göreviniz biter,dava için başka bir avukat görevlendirilir. Ben son duruşma için görevlendirildim,yani deliller,tanıklar v.s. gibi aşamalar çoktan bitmişti. Hakim gerçekten bana döndü ve sanık serbest dedi tahliye ettik dedi,ancak devamında sanığın 4 yıl ceza aldığını,mahkemedeki uygunsuz tavırlarından dolayı indirime yer olmadığını söylemedi. Tefhimin gereği,tüm kararın şüpheye yer vermeyecek şekilde yüze okunması değilmidir? Ama hakim okumadı. Bana tutanak verilmedi.O gün davalar yoğun şekilde devam ediyordu.Dosya mahkemede olduğundan ve duruşma salonunda da verilmediğinden alamadım. Almak istediğimde gerekçeli kararla birlikte alabileceğimi söylediler. Bugün cezaevine gidip sanıkla görüşeceğim ve şikayetini geri alması için ikna etmeye çalışacağım. Şu an için en kestirme yol bu galiba.Temyiz etmeyi de deneyeceğim. Cevap yazan herkese teşekkürler...