Mesajı Okuyun
Old 19-08-2006, 22:20   #1
özgcn

Varsayılan nafaka(ACİL!)

merhaba.benim bir sorum olacaktı.boşanmadan sonra velayeti üzerine almayan eşin ödemesi gereken iştirak nafakası çocuk reşit olunca sona eriyor bildiğim kadarıyla.ancak çocuk hala özel bir üniversitede okuyor ve dava açıyor nafaka arttırımı için.çocuğun bu şekilde istediği nafaka ancak yardım nafakası olabilir diyor yargıtay kararlarında.bir de çocuk özel üniversiteye gidiyor,velayet annede ve annenin durumu çok iyi.ancak sürekli nafaka arttırım talep ediyorlar.burada babanın da mali gücü pek yerinde değil.
ben özel üniversiteye gönderirken ayrılmış eşlerin birlikte karar vermesi gerektiğini ya da en azından babanın mali durumuna uygun bir eğitim görmesi gerektiğini düşünüyorum.oysa bu kişinin eğitimi çok lüks şartlarda.böyle bir anlaşma yapması gerekir mi ayrılmış eşlerin.nafaka arttırım talebine karşı hangi hususlar ileri sürülebilir?ayrıca iştirak nafakasının çocuğun reşit olması halinde bile verilebildiği durumlar var mı?eğitim için istenebilir mi?elinizde bu konuyla ilgili yeni tarihli yargıtay kararları varsa paylşır mısınız?teşekkürler