Mesajı Okuyun
Old 17-04-2008, 13:28   #3
Gaspıralı

Alıntı:
Yazan Av.Nesrin
Sn. Gaspıralı

Bankaların konut kredisi için kredi kullanana düzenledikleri iki adet sigorta, belirttiğiniz gibi biri DASK, diğeri de yaşam sigortası.

DASK yasa gereği esasen her yıl düzenlenerek ödenmeli.Aksi halde Allah korusun deprem olduğunda elimizde hiç bir mülk kalmadığı gibi onun borcunu da ödemeye devam etmemiz gerekir.

Diğeri genelde kendi bünyelerindeki şirketlere yaptırdıkları hayat sigortası ki, bildiğimiz anlamda hayat sigortasıdır.Ölüm halinde yaşımız, mesleğimiz, vs. hesaplanıp bunun içinden kredi tutarı düşülür ve mirasçılarımıza da bakiye ödeme yapılır. Kredide kefil olsa bile asıl alacaklı öldüğü anda borç siğortadan dolayı kapanmış olur,bakiyesi de mirasçılarımıza ödenir.

Ben sorunu tam anlayamadığım için bu açıklamaları yapıyorum.Sigortaların her ikisi de bizim menfaatimize.Siz sigorta yapılmasını mı istemiyorsunuz?

Sayın Nesrin,

Benim şikayet ettiğim konu sigortanın yapılması değil, zorunlu olarak (tüketicinin iradesini dikkate alınmadan) yapılması....

Bu benim kabullenemediğim bu....

30.000 YTL kredi kullanıyorsunuz, 2500 YTL masraf alınıyor...

Bankalar tüketiciyi yolunacak kaz olarak görüyorlar...

Asıl mesele de bu...

Bu ay yine hesabımdan konut sigortası bedeli adı altında 100 YTL kesilmiş...

Bana hiç haber verilmeden... Ve budurm kredi süresi boyunca her yıl devam edecek...

Üstelik DASK varken neden ayrıca konut sigortası yaptırılıyor onu anlamadım...

Ve ben bana zorunlu olarak yaptırılan bu sigortalar nedeni ile hesabımdan kesilen tutatın iadesini sağlamaya çalışıyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.