Mesajı Okuyun
Old 23-07-2009, 00:20   #3
ENGİN ELVERDİ

sayın av.ENGİN ve av.BARIŞ

öncelikli olarak kafama şöyle bir soru takıldı.Çocuk suçlular ile 5 yıl ve üzeri cezalar gerektiren suçlardan gelen zanlıların sorgusunda avukat bulundurma zorunluluğu var. Avukat olmayınca ne sorgu ne de tutuklama yapılabiliyor peki ya böylesi bir durumda suçu işlemiş olan insanın durumundan ziyade mağdur olan insanın hali insanların yargıya, adalate olan inançlarını kaybetmelerine yol açmayacak mı sizcede?

Avukatlık mesleğinin zorlukları hakkında elbette kı bir yorum yapma cesaretini, daha yolun başındaki bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak kendimde bulmam imkansız.Ancak bir vatandaş olarak sormak istiyorum belki de herşey para için mi yapılmalı?

Ben elbetteki kimin savunulması gerektiği hakkında bir söylemde bulunmak istemem ancak Türkiye Cumhuriyeti nin durumu açıkça ortada bu tarz haberler de avukatlarına dahi ücret ödeyemeyen bir devlet ile ilgili.Ancak bu tarz davalara bakarken avukatlar para almak zorunda mıdır?Görevi adalet dağıtmak olan insanların bu şekilde haraket etmelerini açıkça anlamış halde değilim efendim.

Teşekkür ederim.