Mesajı Okuyun
Old 01-08-2008, 10:58   #1
Konuk

Varsayılan Psİkolojİk Baski,evden Kovma,Şİddet

merhaba,
ben 34 yaşındayım. 26 ve 22 yaşında kardeşlerim var.bizler evliyiz küçük kardeşim oğlan ve okoyor. babam ben kendimi bildim bileli alkol alan ve zaman zaman bizi evden kovan gerektiğinde anneme şiddet uygulayan biri. yokluk içinde zor büyüdük.şimdi kendisine yüklü bir miras kaldı ve annemi yine evden kovuyor. sürekli başkalarını getireceğim diyor.benim ve ortanca kardeşimin huzurlu bir ailesi var. annemin madi geliri yok. sadece babadan kalan 2003yılında üzerine geçti 2 tarlası var.babam ayrıca mahkemeyi anneme sen aç diyor. ona ait yeni kasa wolkswogen 2007 model transpoter var. hala kredi taksidi ödüyor 4 taksit kaldı.bankada ise 130bin ytlsi var. 2 ad. ev var.ayrıca hem maluluen emeklilik hemde ssk dan emekli maaşı alıyor. şimdi size sorumuz:
1- annemin hakları nelerdir? babam mal varlıklarını başkasına aktarıp annemin yararlanmasını engelleyeceğini savunuyor.
2-oğlan kardeşim ünv. bitirdi. yükseklisans yapacak. maddi yardım babamdan alabilir mi?
3-annemin mal varlığından babam almaması için ne yapabiliriz?annem biz 3 kardeşe paylaştırsa üzerimize verse babam yine hak dava edebilir mi?

teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.