Mesajı Okuyun
Old 17-04-2008, 13:20   #4
Avukat Kamer Akgül

Varsayılan teşekkür

Öncelikle ilgi ve önerilerinize teşekkür ediyorum. Yaptığım araştırmalar sonrası borçlular aleyhine müvekkileme ait senede yönelik herhangi bir takibin olmadığını gördüm. Mersinde daha önce başka avukata yetki vererek açmış olduğum ilk senede ilişkin takipten bir daha bahsedeyim. Borçlunun takibimizden önce ölmesi sebebiyle icra dairesi bu dosya üzerinden işlem yapamayacağımıza karar vermişti. Sorunlu olduğum avukata yetki vermemden ve gerekli masrafları kendisine yollamamdan sonra vardığımız karar ilk senedin de alınarak yollamış olduğum son senet ile birlikte takibe konulması ve borçlunun mirasçıları üzerinden takibe devam etmekti. Eski senet ile ilgili dosyayı bir meslektaşıma incelettim. Sorunlu olduğum avukat buraya bir talep açmış. Hem de icra dairesinin bu dosyada takibin devamını reddettiği sayfanın en altına. Vefat eden borçlunun mirasçıları olan çocuklarının adresinin araştırılmasına yönelik bir talep açmış. Suat Bey dediğiniz gibi senedin kaybedilmesi bana da imkansız geliyor. Ortak tanıdıklarımıza kendisini arattım. Birisine senedi yollacağını söylemiş diğerine de senedin elinde olduğunu fakat kendisine para vermem koşulu ile senedi verebileceğini söylemiş. İki gün önce Alanya Adliyesinde kendisini bulmam sırasındaki manzara da sinir bozucuydu. Ensesinde peşinde koşturarak 2 kat merdivenlerde ismini söylememe rağmen duymamazlık eşliğinde bir kaçışı vardı. Yakaladığımda da 'senedi bulamıyorum hukuki yollara başvurabilirsin' dedi.