Mesajı Okuyun
Old 16-12-2006, 00:45   #22
faruksa

Alıntı:
merhaba arkadaşlar..ben de stajyer avukatım..yeni Sosyal Güvenlik Yasası babamı çok korkuttuğu için(9000 gün pirim ödemek zorunda kalmak,geç emekli olmak ..gibi)bana illa 2006 yılında 1 gün dahi olsa bir yerde ssk lı gibi görünmem konusunda ısrar ediyo.hatta bugün bir arkadaşıyla görüşmüş ve pazartesi başlatalım diyo..bunun gayr-ı hukuki bir yol olduğunu biliyorum,bu durumun stajıma nasıl etki edeceği konusunda da bir fikrim olmadığı için bir yandan istememe rağmen bir yandan da istemiyordum.şimdi bu forumu gördüm ve arkadaşımzın stajının yandığını okudum..o zaman ben de eğer bir yerde 1 gün dahi ssklı olarak görününürsem,stajım yanar mı??? lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar.. korktum şimdi yaa..zaten staj dönemi sıkıntılı bir dönem bunu bir kez daha yaşamak istemiyorum..
sevgili hilalki yeni sosyal sigortalar yasasında hizmet borçlanması müessesini araştır.Sadece sigortalı olacağım diye stajı yakmanın anlamsız buluyorum.Aile baskısının mesleğinin geleceğini tehlikeye atmaması için bu konuda iyice düşünüp karar ver.sabır ve başarı diliyorum