Mesajı Okuyun
Old 30-08-2008, 21:00   #1
Konuk

Mahçup Evlilik Dışı Doğan Kızımın Kaydı

merhabalar öncelikle sizlere teşekkür etmek istiyorum. herkese gidipte utanarak sıkılarak sorabileceğimiz soruları burda tam anlamıyla dostça ve samimi bir şekilde sizlerle paylaşabilmek geçekten çok güzel.ben ve benim durumumda olan bir sürü genç bayanın sorunlarına burda çare bulabilmek için uğraşmalarınıza ve çabalarınıza sonsuz teşekkürler.
Benim biri 3 yaşında biride 2 yaşında iki kızım var.ilk kızım evlilik dışı oldu .inandım ve sevdim.ancak kızımın babası evliydi.Bende kızımın doğumundan 7 ay sonra başka biriyle bir evlilik yaptım.bu arada ilk kızımın nufüs kaydı yok. evliliğimde bir kızım oldu. ilk kızıma annem bakıyordu.ikinci kızıma hamileyken daha kızım doğmadan eşim kızımı nufüsa kayıt ettirdi.ancak eşim vefat etti.ilk kızımın babası bu arada eşinden boşandı ve biz onunla evlendik.şimdi ilk kızımın kimliğimi çıkartmak istiyorum ancak kızlarımın doğum tarihleri arasında 7.5 ay var.kızımızı nufüsa kayıt yaptıracağımız zaman nasıl bir yol izlemeliyiz. yada aradaki bu 7.5. aylık süre sorun olrmu.yaş belirlemek için ikinci kızım için dava açmamız gerekirmi bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.