Mesajı Okuyun
Old 08-10-2006, 20:17   #48
cagrik

ben konya hukuk mezunuyum ve bütün sınavlara hazırlanırken ankara hukuk fakültesinin pratik çalışmalarının hepsine teker teker çalışarak sınavlara giriyordum.ama maalesef bir faydasını göremedim.ankara hukukun hocaları hem adam gibi öğretiyor,hem de adam gibi sorular soruyor.sorular gayet açık,cevaplarıda basit bence.ama her zaman ankara hukuk kalitedir ve de bu durum hep böyle gidecektir.bunun altını çizerek söylüyorum.
ayrıca,hakimlik sınavı konusunda;sınavı ankara hukukun hocaları hazırlıyor.o yüzden tabikide ankara hukuk mezunları daha başarılı oluyor.bu yadsınamaz bir gerçektir.ancak,konya hukuğun başarısınında gözden kaçırılmaması gerekir.son olarak şunları ifade etmek istiyorum.geçen sene yanında çalıştığım avukat ankara hukuk mezunuydu.okul anılarını ara sıra anlatırdı ve hakikaten o zamanlar ankara hukuk ankara hukukmuş.ama şimdi çoğu ünlü hocalar hep özel üniversitelere gidiyor ve bu durumda her geçen gün özel üniversitelerdeki hukuk fakültesi sayısını artıyor.bence iş biraz ticarete doğru kaymaya başladı.