Mesajı Okuyun
Old 11-01-2013, 14:26   #10
Mahmut Abbas

sayın avukatlarımız keyfilikten bahsetmissiniz, şikayet hakkından bahsetmissiniz, ama ne değiştide geçen yıl 200-300 TL alan icra müdürlükleri bu kadar artırdı diye acaba bir icra müdürüne sordunuzmu, icra daireleri sizden fazla avans alınca eline ne geçecek.
Öncelikle şunu söyleyeyim avukatımız yediemin ücretini bir aydan fazla hesaplayamaz demiş katılmıyorum yediemin ücreti 6 aylık hesaplanmak zorunda zira İ.İ.K. 110 Maddesi son fıkrası derki süresinde satış istenmediğinden haczin düşmesine sebebiyet veren alacaklı o malin haciz ve muhafaza gibi tüm giderlerinden sorumlu olur. bu durumda borçlu 7. ayda gelip bana aracımı ver haciz düştü dediği zaman aradaki farkı ben nereden bulacağım kaldiki borçlunun da gelmesine gerek bizim resen bildirim yapmamız lazım gel aracını al haciz düştü diye
avansın bu kadar artma sebebi ise bakanlık genelgesinde tüm giderleri peşin al aksi halde talepleri KESİNLİKLE yerine getirme getirirsen hukuki mali ve cezai sorumluluk doğurur der.
Yani ortada keyfiyet falan. ayrıca ben bu işin birazda bu kadar zorlaşmasının sebebinin zamanında avans almadan yada çok az avans alınarak konulan yakamaların araçlarının sattırılmadığı, unutulduğu, emniyetin elinde kaldığı, yeddieminde çürümeye terkedildiği gibi sebeplere bağlıyorum.
Hepinize saygılar