Mesajı Okuyun
Old 04-05-2011, 12:19   #36
Av.Fatih Davran

Alıntı:
Yazan Av.Hukuki
Daha Alacaklı ve müşteki mağdur lehine bir düzenleme çıktığını görmedim.Sanki Adalet dağıtmak istenmiyor icraların infazı istenmiyor gibi davranılıyor.Açın bakın medyaya karşılıksız çek keşide eden haysiyetli! vatandaşlarımız çek mağduru diye tanımlanıyor.Suç öğülüyor.Alacaklı olanlar asıl mağdur oldukları halde dikkate alınmıyor pes doğrusu.
Namuslu olmak dürüst olmak ne zaman prim yapmaya başlar sizce?

geçen 5-6 dosyamın duruşması vardı, biri hariç hepsi 400-500 TL tutarlı dosyalardı..biri ise borçlu 1.100 TL ye taahhüt vermiş, hakim bu dosyaya da beraat verdi tabii..cevabını bile bile sordum hakime bu dosyada neden beraat verdiniz? cevap manidardı : 'avukat bey bu değişiklik kimin yararına yapıldı sizce ve kimin yararına yorumlamak gerekir? dosyanızda anapara asagari ücretin altında bu sebeple beraat veriyorum' dedi..evet amaç borçluyu korumak ve yorum/uygulama anapara üzerine olacaktır arkadaşlar..

bundan sonraki aşamada 2004 sayılı yasanın ceza hükümlerinin -belki nafaka dışında tutulabilir- kaldıracaklarını düşünüyorum..icra müdürlüklerinin, cebri icra sisteminin etkinliği bu sürede ne kadar arttırılır bilinmez..moral bozmayalım hayat devam ediyor