Mesajı Okuyun
Old 15-11-2004, 20:44   #1
Brusk

Varsayılan Acaba Davalı Vekilini Baroya Şikayet Mi Etsem?

Değerli Site üyeleri, 1,5 yıllık Avukatım. Büyük ideallerlre başlamıştım Hukuk fakültesine ancak uygulamada yaşadığım sıkıntılar sebebiyle kısa sürede meslekten soğudum bile, size bir Avukatın Nasıl hukuk cambazlığı yaptığını anlatmak isterim...
Davacı vekili olarak üstlendiğim bir Kooperatif uyuşmazlığı ile ilgili davada Müvekkillere verilecek bağımsız bölümlerin geç teslim edilmesi sebebiyle sözleşme gereği geciken her ay için doğan kira alacaklarımızın tahsili amacıyla hakkında dava açmış olduğumuz Davalı Kooperatif vekili olan Avukat, kooperatif üyesi olan müvekkillerimin hisselerini üçüncü kişilere Taşınmaz satış vaadi sözleşmesiyle sattıkları bu yönüyle dava açmakta hukuki menfaaelerinin olmayacağını ileri sürerek Husumet itirazında bulunmuştur. Ayrıca Müvekkillerimin 3.kişilerle Yaptığı Taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin sadece ilk sayfasının fotokopisini çektirerek dosyaya sunmuş ve haksız itirazına dayanak bulmak istemiştir. Gerçekte müvekkillerimin davalı kooperatif ile üyelik ilişkisi devam etmektedir. Davalı vekili de bunu gayet iyi bilmektedir. Ancak bir hukuk cambazlığı yaparak sadece Taş. Sat. Vaadi Sözleşmesinin ilk(kapak) sayfasını çektirerek dosyaya sunmuş ve mahkemeyi aldatmaya çalışmıştır. öte yandan yargılama sürerken bir başka numaralı Asliye Hukuk mahkemesinde de MÜVEKKİLLERİM ALEYHİNDE ŞEREFİYE PARALARININ TAHSİLİNE YÖNELİK ALACAK DAVASI AÇMIŞTIR. Şimdi sormak istediğim Konu Avukat böyle bir çelişkiye düşermi bir yandan x numaralı Asliye Hukuk sitesinde Müvekkillerimin hisselerini sattıklarını bu sebeple dava açamayacaklarını beyan ederek Husumet itirazında bulunurken diğer yandan 2-3 ay sonra y numaralı Asl. Huk. Mahkemesinde Müvekkillerim aleyhinde Şerefiye paralarını ödemediklerini öne sürerek alacak davası açılabilirmi. Bu durumu Mahkemede dile getirdiğimizde de Davalı vekili buna karşı çıkarak bu davayı genişletme yasağına tabidir diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştı. Ya allah aşkına böyle bir pişkinlik olabilirmi. Yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler