Mesajı Okuyun
Old 18-06-2018, 18:08   #1
Konuk

Varsayılan Tazyik hapsi neden gerçekleşmemiş olabilir?

Merhaba biz eski eşimle 4 yıl önce boşandık. Boşanma nedenimiz aldatılmam. Kızımızın velayeti bende, ve bağlanan bir nafaka var. Boşanmamızdan bir yıl sonra bir mağazada kefil olduğum öne sürülerek eşimin borcu (benim harcamam olmayan) 5 ay boyunca benim maaşımdan kesildi. Bunun üzerine nafaka için icraya başvurdum ama çalıştığı halde sigortalı olmadığı ve mal varlıkları kendi üzerine olmadığı için sonuç alamadım. Icra ceza mahkemesine dava açtım. Dava gününden önce bir yıllık birikmiş nafakayı yatırdı. Böylece ben maaşımdan kesilen parayı nafaka adı altında kendisinden almış bulundum. Ancak 3 yıldır yine hiçbir ödeme yapmadı. Icra Cezaya tekrar dava açtım. Davayı kazandım ve 3 ay tazyik hapsi kararı alındı. Ancak ne para yatırıldı ne de tutuklama gerçekleşti. Bulunduğu ilçedeki emniyet müdürlüğü ile görüştüm. Yakalama emri yok denildi.
Ben ikinci evliliğimi yaptım ve şu anda hamileyim. Adliye ye bir kez gittim ama ne yapmam gerektiğini bilmediğim için elim boş döndüm. 4 yıldıŕ kızını arayıp sormayan nafakasını ödemeyen sorumsuz bir baba. Ne yapmam gerekir nasıl karara rağmen 5 aydır hiçbir şey olmadı? Yardımlarınızı bekliyorum.