Mesajı Okuyun
Old 09-05-2008, 13:34   #52
Selçuk Kurt

Hukuk Fakültelerinin sayısının artması tabiki doğru değil.Bir planlama doğrultusunda kontenjanlar belirlenmelidir.Kanaatimce ilerde fazla sayıdaki hukuk fakültelerinin ve özellikle yeni açılanlarının kapanacağını düşünüyorum.Belirli merkezlerde olması yerinde olacaktır.Sayıda sınırlama hukuk fakültelerine başlayanlar,mezun olanlar ve yıllardır bu mesleğin içinde olan üstadlarımız için olması gereken bir karar olur.Bununla birlikte tüm Avukatları kapsayacak bir Avukatlık sınavıda yapılmalıdır.Avukatlık mesleği itibarlıdır keza bundan 10,20 yada 30 yıl önce biz bu meslekte yoktuk.Avukatlığın itibarını yeni başlayan Avukatlar her halde düşürmedi.1 yıl önce ben Avukat değildim.Ortada bir kalitesizlik ve itibarsızlık var ise bunun sorumlusunu yeni başlayan meslektalarımıza izafe etmek kanaatimce yerinde değil.Sınava girmek istemeyipde yeni mezunların sınava girmesini teklif eden meslektaşlarımızın kendilerininde sınava girecekleri bir çözüm,consensus ile tüm Avukatları kapsayacak bir sınav olmalıdır.Saygılarımla...