Mesajı Okuyun
Old 09-12-2011, 12:40   #58
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Kimliğimiz ortada kaldı..

Son yanıt şu şekildedir:
Alıntı:
Yazan 09.12.2011
Sayın Engin Ekici,

Bilgi Edinme Yasası gereğince bu yol ile hukuki mütalaa ve danışmanlık hizmeti kapsamına girecek bilgi verilemediğinden doğrudan yönetim kurulumuza hitaben başvuruda bulunmanız istenmiştir.

Dilerseniz konu hakkında hukuk müşavirliğimiz ile 0 212 251 63 25 nolu telden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla…

İstanbul Barosu Bilgi Edinme Birimi
Sayın METİN'in
Alıntı:
Baromuza yöneltilecek talep:

" Yasamıza aykırı bu uygulamaya karşı yasal yollara başvurulup vurulmadığının ve başvuruda bulunulmamış ise, Baromuzun gerekçeli görüşünün tarafıma bildirilmesini arz ederim."

Olmalı idi (Faks, e-posta ve ıslak imzalı )
şeklindeki görüşü doğrultusunda net bir ifadeyi de tercih etmiş olsa idik verilecek yanıt değişmemiş olacaktı. Eleştirdiğim nokta, bizleri uğraştırmak yerine hukuk biriminden bilgi alınıp paylaşılabilirdi. Ayrıca edinmek istediğim bilginin, hukuki mütalaa ve danışmanlık hizmeti(!) olduğu gerekçesiyle Bilgi Edinme Kanunu kapsamında değerlendirilmemiş olması hususuna da anlam veremedim. Görünen o ki, kanunun 27. maddesine dayanmışlar. Ancak, hukuki bir konuda danışma amacı taşımayan, özünde meslek odamızdan kimlik belgesi hususunda nasıl bir tavır belirlememiz gerektiği konusunda bilgi edinmeyi amaçlayan bir soru sormuştuk ki bu durum da gayet anlaşılabilir görünüyor ilk başvurumuzdaki ifadelerden. İstanbul Barosu Hukuk Müşavirliği'ni arayıp öğreneceğim, gerekirse Yönetim Kurulu'na hitaben ıslak imzalı yazımı da sunacağım.

Saygılarımla..