Mesajı Okuyun
Old 29-03-2011, 10:04   #60
av.yağmur deniz

Alıntı:
Yazan Dr. Fuat Şenoğlu
Sayın Güntay, ben sizin objektif olduğunuzu düşünüyorum ...

Ancak şu hususu eklemeden geçemeyeceğim: Mahkeme kararlarını usule aykırı gördüğünüz zaman, duruşmada gerginlik çıkarma, olay çıkarma, hukuksal olmayan tutum ve davranışlarda bulunma, duruşma usulüne uygun olmayan biçimde heyetle tartışma, hatta hakaret etme(iddiası) objektiflik mi oluyor?
Duruşmada gerginlik çıkarmak olarak değerlendirmek doğru mudur acaba.Mesleğe ilk başladığım ayda ağır cezada bir duruşmaya girdim o gün başkan yoktu ve üye yönetiyordu duruşmayı.Tanığa soru sormak için söz istedim ve üye aynen"ne soracaksınız,ne var" diye karşılık verdi.O an acemili,k de var tabii ki seslenmedim ama salondaki herkesin içinde yeni bir avukat olarak psikolojimi tahmin edersiniz.Hatta günlerce "neden bu mesleği seçtim keşke hakim savcı olsaydım kimseyle uğraşmazdım" şeklinde serzenişlerle mesleğime adapte olamadım.Daha sonra benzer olaylar nedeniyle meslektaşlar şikayet etmişler ve benim olayımı görenler de etkilenmiş olacakki benden habersiz bu olayı da yazmışlar.Tanık beyanım eklendi ama sonuç sıfır.Yazılı olarak hak aramaktansa o an beni rencide eden başkanı keşke ben de uyarsaydım hatasını anlasaydı....