Mesajı Okuyun
Old 26-03-2011, 19:36   #51
üye34660

Sayın Gemici, iddianameyi görmedim, halen de iddianame eklenmedi. Ben müştekiyi ve sayın Kavili'yi tanımam. Müştekinin ismini bile bilmem. Sayın Kavili'yi bu sitedeki yazılarından dolayı tanırım, bana göre sayın Kavili değerli bir hukukçudur.

Ancak, halen davayı normal bir adli dava olarak görüyorum.İddianamediki olayları bilmediğim için bu hususta yorum yapamam, zaten daha önce de belirttiğim gibi sürmekte olan bir dava hakkında mahkemeleri etkileyecek biçimde yorum yapmak da istemem. Benim eleştirilerim zaten bu bağlamdadır.

Diğer eleştirinize gelince; dikkat ederseniz gerek hakimlerin ve gerekse avukatların birbirlerini anlamaları ve hukuksal yönden daha iyi(yani çok boyutlu) değerlendirme yapabilmeleri için, bir müddet hakimlerin avukatlık, avukatların da hakimlik yapmaları gerektiğini bu minvalde belirtmiştim. Ben uzun yıllar hakimlik yaptığım için, (istisnai olarak bazı)avukat meslektaşlarımın yaptıkları hatalara kendimce dikkat çekmek istemiştim. Avukatlık yapmadığım için, bazı hakimlerin yaptıkları hataları avukat bakış açısıyla doğal olarak açıklayamazdım. Sonuçta hepimiz hukukçuyuz ve özellikle de duruşmalarda profesyonel bir hukukçu olarak hukuksal sınırlarda kalmamız gerektiğini belirtmek istiyorum.

Saygılarımla...