Mesajı Okuyun
Old 27-08-2009, 13:33   #63
yildirim_66

Alıntı:
Yazan fidel kadastro
Ancak sizin de vurguladığınız gibi, ülkemizde avukatlık mesleği, özellikle ilk bir kaç yıl için, mesleği ifa edene yeterli maddi olanakları sağlayamıyor. Bu sorun, avukatın, hiç kimseye muhtaç olmadan onurlu bir yaşam sürdürebildiği ülkelerdeki uygulamalar baz alınarak çözülebilir.

Yukarıdaki yazınızda sizin de benim görüşüme katılmanız üzere 'bir kaç yıl için maddi olanakları sağlayamıyor' düşüncesinden yola çıkarak ülkemizdeki sosyo-ekonomik şartların farklılığını vurgulamış ve bu yönde düşüncemi dile getirmiştim.Bir avukatın kazancı, ücretini talep edebilmesi vs. bu sosyo-ekonomik, kültürel unsurlara bağlıdır.

''avukatın hiç kimseye muhtaç olmadan onurlu bir yaşam sürdürebildiği ülkelerdeki uygulamalar'' vurgusunu türkiyede avukatın mesleğe kabulü ile alakalı yapmıştım.

''hem onurlu bir yaşam sürebildiği'' düşüncesi hem de ''mesleğe kabulü ile alakalı'' düşüncesi bana biraz zıt gibi geldi ne dersiniz? Yukarıda onurlu bir yaşam sürdürülebildiği ülkelerde diye ifade ediyorsunuz bir sonraki yazınızda ise bunu mesleğe kabulü ile alakalı olarak yapmıştım diyorsunuz.

Düşüncenizin doğru anlaşılmasını istiyorsanız öncelikle doğru aktarmada bulununuz.