Mesajı Okuyun
Old 02-03-2002, 01:10   #1
sedakalyon

Varsayılan Kocasından şiddet gören kadın ve boşanma

Merhabalar,
Ben bir tanıdığım ile ilgili bir boşanma sorusu yöneltmek istiyorum. Şirketimizde görev alan personellerden birinin kızı 16 yaşında iken erkek arkadaşı ile kaçtı. Yaş küçük olduğundan evlenmeleri için aile rızası gerekti ve kıevlenmek istediğinden dolayı aile istemeyerekte olsa rıza gösterdi. Kızcağızın evliliğinin ilk zamanları iyide gitse zamanla problemler baş göstermeye ve evlendiği kişiden ve ailesinden eziyet görmeye başlamış.Çektiği eziyetten bileklerini keserek intihar teşebbüsünde dahi bulunan kızın aynı ailede kocasının,kardeşinin karısı olan teyzesi ailesini ayırayarayak onu bu eziyetten kurtarmalarını söylemiş. Sonuç olarak babası gelip kızı annesinin hasta olduğunu söyleyerek evlerine 6 aylık hamile olarak geri götürdü. Şu anda kızcağız doğum yaptı ve 2 aylık bir bebeği var. Kocasından ve ailesinden derhal boşanmasını istekleri için sürekli olarak telefonda tehdit alıyor. Evlendiği kişi boşanmak için mahkemeye başvurmuş fakat 5 sene boyunca kızı boşayamayacağını söylemişler. Artık sürekli olarak kızı benden boşanacaksın diye tehdit ediyor. Kızda boşanmak isiyor fakat maddi durumu kötü olduğundan avukat masraflarını karşılayamayacağını söylüyor. Ben bu insanlara yardımcı olmaya karalıyım. Bana ne yapmamı önerirsiniz. bu çocuğun ve ailesinin yaptıkları eziyetlerden dolayı ceza alma durumları olması gerekmezmi? Bana akıl verebilirseniz çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

14-04-2001 11:04:57