Mesajı Okuyun
Old 13-10-2009, 17:38   #8
Av.Ömeroğlu

Sayın Ergül,2008 yılından borcum yoktur diyip 2009 yılı borçlarını kabul edip aynı zamanda ödemişmi?Yoksa itirazla yetinip 30 günü ödeme yapmadanmı geçirdi?Eğer ikincisi ise temerrüt doğacaktır elbette.Bu halde tabiiki yürürlükte olan 2009 yılı kira sözleşmesinin feshini talep edeceksiniz.2008 yılına ilişkin itirazın kaldırılmasını talep ederseniz(icra mahkemesi veya sulh hukuk mahkemesinde)davanız o kısım için reddedilecektir diye düşünüyorum.
Sonuç olarak ben sizin yerinizde olsaydım borçlu takibe konu 2009 yılı kiraları bakımından 30 gün içinde ödeme yapmayarak temerrüde düşmüş olduğundan ve yazılı kira sözleşmesi ve aylık kira bedeli de belirli olduğundan icra mahkemesinden veya sulh hukuk mahkemesinden (bu konuda seçimlik yetkiniz var)2009 yılı kira bedelleri bakımından itirazın kaldırılmasını veya iptalini takibin devamını,aktin(2009 yılına ilişkin aktin) temerrüt nedeniyle feshi ve mecurun tahliyesini,kira bedeli çekişmesiz ve borçlunun itirazı haksız olduğundan aynı zamanda %40 inkar tazminatını talep eder,2008 yılına ilişkin talepten vazgeçerdim.