Mesajı Okuyun
Old 21-03-2012, 08:45   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba ben 2 yıl önce eşimden ayrıldım.o dönemde maliyeye ve bankalara borçları vardı.benden ayrıldıktan sonra o da kaçtı gitti.borçlarını ödememiş zaten hiçbirşeyi yoktu.2 gün önce kapıma maliyeden onun adına vergi borcu kağıdı bırakmışlar.bu adreste kesinlikle gözükmüyor.ayda yılda bir kere çocukları görmeye gelir.ben çalışıyorum.maaşım var.beni onun borçlarından sorumlu tutabilirler mi?onun başkasıyla devam eden boşanma davasıda var.bu eve gelip gittiğini kanıtlarlarsa benim mal varlığıma ve maaşıma el koyabilirlermiş.doğrumudur.benim hatam aile apartmanın da oturduğum için boşandığımı paylaşmadım .apartmandakiler bizi beraber onu da çalışmaya gitti biliyorlar.onların beyanıyla bana haciz gelir mi.onunla resmi hiçbir bağlantım yok ne yapabilirim.

Sayın konuk,
Evli iken bile eşler birbirinin borcundan sorumlu değildirler. Boşanmış ve borçlu eski eş ile birlikte yaşamıyorsanız, evinize haciz gelmesi sözkonusu olamaz. Ola ki çevreden alınan duyum ile evinizde eski eşinizin borcundan dolayı haciz yapılır ise "istihkak iddiasında" (haczedilen malların eski eşinize değil, size ait olduğu iddiasında) bulanabilirsiniz. Böyle bir durumda gecikmeden bir avukattan profesyonel hukuki yardım almanızı öneririm.