Mesajı Okuyun
Old 08-03-2013, 10:09   #7
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan av.d.d
Benim şuan yargıtayda incelenmekte olan boşanma davası dosyamda davacı ile yaklaşık 25 gün ara ile boşanma davası açmışız. Ben davacının açmış olduğu davaya usule ilişkin olarak verdiğim cevapta HMK 166 gereği birleşme talep ettim. Aynı gerekçeyi kendi açmış olduğum cevaba cevap dilekçemde de tekrarladım. Davalı ( karşı davacı ) derdestlik itirazında bulundu. Ancak ben itiraz ettim. Sonuç olarak davalar önce açılan davacının mahkemesinde birleşti. O nedenle ayrı dava açıp birleştirme talep edebilirsiniz demiştim.

Ayrı bir dava açıp birleştirme talep ettiğimiz taktirde dosya müvekkilin eşinin açmış olduğu X ilçesindeki mahkemeye gönderilecektir.Biz x ilçesi yetkisiz olduğu için davanın müvekkilenin ikametgahı olan Z ilinde görülmesini istiyoruz.Burda davaların Z ilinde görülmesi için nasıl bir yol izlemek gerek acaba ?Yine diğer mesajımda da bahsettiğim gibi X ilçesinin yetkisizlik kararı vererek dosyayı müvekkilenin eşinin ikametgahı olan Y iline de göndermesi olası ihtimaller arasında.