Mesajı Okuyun
Old 20-10-2009, 03:29   #283
BUSRA1907

[quote=Denizcan Sarıkaya]Matematiğin muhakeme gücüne nasıl bir yararının olduğunu son sınıfta anlayabilirsiniz.Son sınıf arkadaşalarım bunu net bir şekilde belirttmişlerdi.Tabiki hukukta integralin veya türevin bir formülünü görmüyorsunuz.Ayrıca coğrafya dersinden(sözel olduğu için söylüyorum) akarsuları da görmüyoruz derslerimizde ya da iklimleri....matematik beyni geliştirir.beyinde karşılaştırma ve çözüm önerme ye büyük yarar sağlar.bu da hukuka gayet yarar sağlar diye düşünüyorum...Ayrıca çok değerli hocamız sn. Erdal Onar da sınıfta bu konuyla ilgili çok net bir şey söylemiştir.Hukuk bölümün sözelden eşit ağırlığa geçtiğinde başarının arttığını veya eşit ağırlıkla gelen öğrencilerin daha başarılı olduğunu ve matematiğin bunda büyük bir önemi olduğunu vurgulamıştır.

siz matematiği sadece integral-türev-formül olarak görüyorsanız bir şey diyemem.
saygılar

Matematik elbette sadece integral-türev-formül demek değildir.Hayatın aklınıza gelebilecek her alanında işe yarayan,hangi mesleği yaparsanız yapın size mutlaka bir şekilde bir yerlerde fayda sağlayacak muazzam bir şeydir.Evet,dediğiniz gibi hukuk eğitiminde de görünürde olmasa bile,artıları vardır iyi bir matematikçi olmanın.Ama herkes bu matematiksel zekaya sahip olamaz,bu kişinin suçu değildir,yaratılışından gelir.Ve matematik zekası olmayan bir insan hukukta başarılı olamaz diye de bir kaide yoktur.
Sayın Elsu'nun dediklerine aynen katılıyorum.Bir devlet üniversitesinde okuyan birinden bunları duymak gerçekten çok güzel.Teşekkürler bizim yapamadığımızı yaptığınız ve olaya tarafsız bir şekilde yaklaştığınız için.