Mesajı Okuyun
Old 18-10-2009, 12:01   #275
üye25928

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
"200 milyar dışında kaybettiğim bir şey yok."derken asla bu parayı küçümsemedim.Ceplerine her sene 50 milyar para giriyor olsa da,o sıralarda bu paranın onlara getirdiği bir artı olduğunu düşünmüyorum."İstisna olmaktan öte süper zeka olmanız gerekir." demişssiniz,ama şimdi ukalalık yapıp "Zaten öyleyim."diyerek ukalalık yapmak ve daha fazla antipati uyandırmak istemem.
Gelecek sene burayı okuyunca da aynı şeyleri söyleyeceğimden emin olabilrsiniz.Bu saydığınız sınavları da çok gerekli buluyorum.Asla bu sınavlar için bir bahane öne sürmem mümkün olamaz.
Saygılarımla.
Burslu öğrencilere para verilmesinin temel sebebi yüksek puan almaları mı yoksa yüksek puan alarak kendilerini ispat etmiş olmaları mı? Bence ikincisi, bu yüzden bu para onlara verilen bir nevi ödülmüş gibi geliyor gözüme, onların olağanüstü başarısının bedeli de olabilir. Zaten bu öğrenciler gerek zeka gerek de çalışma disiplini açısından normal veya zeki insanlardan çok farklı noktalardalar burası bir gerçek. Vakıf üniversitesinde bu öğrencilerin bu şekilde ödüllendirilmesini de yanlış bulmuyorum bilakis hak ediyorlar.

Burası antipati oluşturacağınız bir ortam değil, zaten forumda henüz bir yıl tüketmeme rağmen yeni üyelerin beklenen dışında, forum kurallarına aykırı ve hoş olmayan mesajlar atmalarına alıştım. Bu yüzden artık olağan-dışı beyanları normal karşılıyorum. Süper-zeka olmak meselesi bence ukalalıktan öte kendine güvenmek meselesi, umarım gelecek yıl hala aynı beyanları savunurken görebiliriz sizi.