Mesajı Okuyun
Old 30-04-2007, 12:39   #35
av.aysil

Mutsuz nakil telebim hakkında verilecek karar aşamasında çalışmaya başlayabilirmiyim?

Merhaba sevgili meslektaşlarım;
Bende daha önce bu nakil nedeniyle mağdurolan meslektaşlarım gibi ,nakil nedeniyle mağdur olmak üzere olan bi avukatım.Ben Ankara Barosu'na kayıtlı iken evlenmem dolayısıyla Balıkesir'e yerleşmek zorunda kaldım.Ve şuanda burada malesef mesleğimi icra edmiyorum.Buraya naklimi aldırmak istiyorum ancak burada görev süremiz 1 yıl oluğu için nakil yaptırmakta çok mantıklı gelmiyor.Burada nakil ücreti 700 YTL.Bu miktar birçok baroya göre düşük ancak görevini ancak 1 yıl icra edebilecek olduğum bi il için bu parayı vermek beni zor duruma sokuyor.(kaldı ki bu ilde avukata verilen ücretin 450-500 YTL yi geçmediğini düşününce )Bende bu nedenle buraya nakil başvurusunda bulunmak ancak kabul edilmem dahilinde TBB'ye itiraz hakkımı kullanmak istiyorum.
Ancak sizlere sormak istediğim konu Balıkesir Barosuna nakil talebimin olumlu olması durumunda TBB'ye yapacağım itiraz sonucunu bekleme sürecinde burada çalışıp çalışamayacağım .Eğer çalışamayacaksam 1 yıl kalacağım bir ilde 5 ay çalışmayıp(TBB'ya itiraz sonucu, diğer meslektaşlaımdan edindiğim bilgiye göre 5 ay kadar sürüyormuş)7 ay çalışacaksam nakile ne gerek var!!Lütfen sevgili meslektaşlarım beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.Gerek maddi gerekse mesleğini icra edemeyip evde oturmak zorunda kalmam nedeniyle manevi olarak çok zor ve karışık durumdayım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILARIMLA..