Mesajı Okuyun
Old 16-08-2002, 08:58   #6
feyza

Sayın Ahu!

Öncelikle vermiş olduğunuz yanıtın nezaket kurallarını oldukça aşmış bulduğumu belirtmek isterim.Bana destek olmak ya da görüşlerime katılmak zorunda değilsiniz.Ancak fikirlerinizi daha yumuşak ve nazik bir şekilde belirtebilirdiniz.Madem cevap yazmak istemiyordunuz,yazmasaydınız.Çünkü asla hiç kimseye konuyla ilgili olduğunuzu kanıtlamak zorunda değilsiniz.Farkındaysanız yazımda diğer üyelerin de desteklerini bekliyorum dedim, asla kösteklerini değil...Buradan ve aşağıda belirteceğim hususlardan yazımı dikkatli bir şekilde okumadığınızı ve yazımın çok farklı bir içeriği olmasına rağmen sizin tarafınızdan bir şikayet ve suçlama olarak yanlış bir şekilde anlaşıldığını ve de amacından saptırıldığını görüyorum.

1-Ben asla ve asla sorularımın cevaplanmadığını iddia etmedim.Aksine yazdığım bir soruma hemen cevap gelmesinin beni ne kadar memnun ettiğini belirttim.Soruların mail olarak gruba dağıtılması durumunda daha fazla yanıt gelebileceğini belirtmek istedim.Çünkü bildiğiniz gibi sorularımın kati cevapları yok yorumlanabilir nitelikteler.

2-Site kurucusunun hukukçu olmayanlara soru yöneltme imkanı vermediğini de nereden çıkardınız? Anlayamadım doğrusu.Ben böyle bir hususu iddia etmedim.Asıl haksızlığı siz bana yapmıyor musunuz?

3-Hiç bir hukukçunun soruları yanıtlama zorunluluğu yok demişsiniz ben bunun da aksini iddia etmedim.Elbette kimse kimsenin sorularını yanıtlamak zorunda değil.Mail grubundaki hukukçuların istekleri doğrultusunda bu yöntem seçildi demişsiniz.Bu şu demek oluyor: Hukukçu olanların soruları mailbox'ıma gelsin hukukçu olmayanlarınkiler sitede bir forumda toplansın, isteyen yanıtlar.Ben bu isteğin mantığını pek anlayamadım.Çünkü hukuki sorun, sorundur.Kim tarafından sorulduğunun ne önemi vardır?

4-Ben bir şikayette bulunmadım sadece bir talebimi ve önerimi ilettim.Bu talep ve önerimle ilgili olarak benim duygu ve düşüncelerimi anlamaya çalışmak yerine malesef gözünüzde çok fazla büyüterek tamamen farklı anlamlar çıkartmış ve değişik boyutlara ulaştırmışsınız.

Son olarak size, bundan sonra yazılan mesajları daha dikkatli okumanızı ve olaylara daha nazik yaklaşmanızı önerir, selamlarımı iletirim!