Mesajı Okuyun
Old 05-08-2011, 13:36   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma sonrası eski eş ile ilgili yaşanılan mağduriyetle ilgili

Ben kamuda öğretmen olarak görev yapmaktayım.2010 yılı haziran ayında eşimle anlaşmalı olarak boşandık.9 yaşındaki oğlumun velayeti bendeydi, ancak eşim boşanmayı istemediği için boşanma öncesi ve sonrası her türlü sıkıntı ve zorluğu yaşattı oğlumada banada. 2011 mart ayında oğlum ciddi bi rahatsızlık nedeni ile ameliyat oldu ve 2buçuk ay bacağına basamadı bu süreçte oğlum babasını görmek istediğinde ayağa kalkamadığı için babasının eve gelmesine müsade ettim. Eve oğlunu görmek için geldiği sıralarda yeniden barışmak istediğine dair davranışlar içindeydi ve bir gün oğlumun uyuduğu bi sırada konuşmak için geldi ve benim isteğim dışında gerçekleşen bir cinsel ilşki yaşandı ve bu ilişkiden hamile kaldım. Hamile olduğumu öğrenince senin sorunun beni ilgilendirmiyo başının çaresine bak beni bidaha arama benden uzak dur gibi ifadelerle beni bu durumda ortada bıraktı.Şikayetçi olmama ve tıp fakültesinden psikolojimin bozulduğuna dair raporlar olmasına rağmen savcılık takipsizlik kararı verdi.bu süreçte yaşadığımız yerden başka bir yere tayin istedim oğlumun benim psikolojilerimiz yaşadığımız bu süreçte çok etk,ilendi ayrıca eski eşimin kız kardeşi evime gelip hakaret tehdit ve darp girişimleri oldu ve mahkemeye yansıdı( 1 kasımda dava olacak) şu an 4 aylık hamileyim ve doğacak olan çocuğumun kimliğini babasının kütüğüne kaydettirmek için ne yapmalıyım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Tazminat ve babalık davası açabilirmiyim?