Mesajı Okuyun
Old 17-10-2005, 15:20   #14
Av.Levent

Ne yazık ki konuya biraz geç vakıf oldum.

Bir hukukcu olarak savcılık doğru bir karar vermiş kanısındayım. Zira demokratik bir toplumda yaşıyorsak herkesin kendisini ifade etme ve örgütlenme hakkı vardır. Bu isterse eşcinsel olsun isterse hayat kadını olsun farketmez. Bu tür derneklerin diğer derneklerle arasında hukuki olarak bir fark görememkteyim. Tabiki amaçlarının ne olacağıda önemli.

Her nekadar bu fikirlerimi beyan etmiş olsamda bunlar hukukcu kimliğimin etkisiyle yazıya dökülenler. Birde hukukcu kimliğimin dışında mantığım ve sağduyum (her nekadar hukusal olarak bu ve buna benzer derneklere engel olunamaz isede) bu tür derneklerin kurulmasına izin verilmemesi gerektiği yönünde. Zira anlaşılan o ki bu tür dernekler mantar gibi coğalaçaklar ve ileride (hani olursa) siyasi hak talep etmeye başlayacaklar ve belkide TBMM de kendilerini temsil etmeye başlayacaklar. (Utopik)

Evet bu kişeler de insan lakin bir düşünün çocugunuz size "Gay/Lezbiyen" kelimelerin anlamının ne olduğunu sorduğu zaman cevabınız ne olacak? İşte bu cevap bence "Genel Ahlak" teriminin içeriğini belirleyecektir. (ve her nedense savcılık gerekçesinin aksine ben bu kelimelerin günlük hayatta yaygın şekilde kullanıldığına rastlamadım.)