Mesajı Okuyun
Old 31-10-2015, 23:18   #7
Av.salih588

Varsayılan Stajda devamsizlik ve staj dondurma

Arkadaşlar merhaba, Avukatlık stajı ile ilgili bir sorunum var, burdaki herkes bu yollardan geçtiğinden sizlere sormak istedim. Adliye stajım sırasında hakim bey devamsızlıktan başarısız saydı, komisyon başkanı sadece ilgili mahkemede yeniden staj yapmam gerektigini söyledi ama bende yine devam sıkıntısı yasayacagimdan(hakimlik mulakatı icin ankaraya gelmem gerekiyordu) dondurmak istedim peki dedi ve dondurdum, 10 gun sonra yeniden baslatmak için dilekcemi verdim ve o mahkemedeki stajimi da yaparak aylık kısmı tamamladim. Yani komisyon herhangi bir sıkıntı olmadan devam ettirdi. Ruhsat basvurusu yapacağım ama orada tbb ve bakanliga gittiğinden olumsuz cevap gelmesinden korkuyorum,, yonetmelikte pek açık olarak düzenlememis ama kesintisiz yapilmasi aksi takdirde staj listesinden silincegi belirtilmiş.Hakli nedenlerle devam edemedigim gunlerin tamamlatilmasi komisyon takdirinde ve tamamlatildi, ama bu bir hakli neden sayilir mi? Daha önce boyle bir durumla karsilasan oldu mu (biraz zor ama) sizce sıkıntı olur mu? Yoksa boşa mi endiseleniyorum.