Mesajı Okuyun
Old 11-01-2007, 09:42   #12
Av.Duygu Keleş

dedim ya Trabzon küçük tanınıyoruz diye.Alın size bir örnek daha:
Hacze gittim ev de kimse yok çilingir vasıtasıyla kapıyı açtırdım haciz işlemi yapıyoruz.Borçlu içeri girdi.Bana baktı elini beline koydu.
B:Utanmaysın daaaaaaa.Elimde beyidin(büyüdün).Geldın de kapiyi kıray evi poşaltiysın.)))
(Babamın hiç de samimi olmadığı belki çocukluğumda 10 kere karşılaştığım bir amca)
----------------------------------------------------------
Stajyerim.boşanma davası görülüyor.Adam eşini dövmüş kadın boşanmak istiyor.Adam inkar ediyor dövmedim,çok seviyorum boşanmam diye.
Kadının yanındada ben oturuyorum.Kadın ikide bir eliyle beni dürtüp
K:Yalan konişiyyyyy.Sakın inanmayasun.Uyyyyy uyle bi dövdiki beni palta sapiynan))
Güleceğim hakim gözüme bakıyor.O da rahatsız oldu durumdam.En sonunda dayanamadı.
H:Bıraksana kızcağızı rahat ne dürtüp duruyorsun.Onu değil beni inandır.)))
Ceza Kanunu değiştikten sonra yargıtaydan dönen dosyaların kararları veriliyor tek celsede.Epeyce CMK var arkadaşların elinde.Staj döneminden bir av.arkadaşımda dosyaları hiç okumadan duruşmaya giriyor.herkes gibi
A:Efendim lehe olan kanun hükmünün uygulanmasını talep ediyorum.
Bu cümleyti duymaktan bezmiş Reis bey se
R:iyi valla bunu da kim uydurduysa gelen lehe diyor giden lehe diyor.Genç avukaaaatttttt genç avukaaaaaatttttt söyle bakalım neymiş lehe olan hüküm?
A:!!!Kem küm.))
H:Hasbinallah
Bir mahkememizin savcısı ilerlemiş yaşı ve bezgin tavırlarıyla dikkat çeker hep.Bütün duruşmalarda uyurBir gün duruşmadayım öyle bir uykuya dalmış ki savcı.Hakim savcının mütealası dediğini duymadı.Bir iki üç.yok uyanmıyor.En sonunda hakim tarafından dürtülerek yerinden sıçradı))
S:Noluyoooo yaaaaaaaaaaaaaa))))