Mesajı Okuyun
Old 29-08-2009, 08:22   #644
üye25928

Alıntı:
Yazan yildirim_66
Öncelikle oransal olarak değerlendirmede dediğiniz mantığı düşünmüşler sizden önce ki en az 10 öğrencisi sınava giren fakulteleri sıralamaya dahil ediyorlar.

Daha fazla araştırmak için zamanım olmadı ama zamanım olduğunda daha ayrıntılı bilgi veririm.Sizin verdiğiniz linke göre mülakat sonuçları:

http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/abc.html

1-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakultesi:16.88
2-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi:15.80
3-Gazi Üniversitesi Hukuk Fakultesi:15.67
4-Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi:12.88
5-Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakultesi:12.38

Sözde,İstanbul üniversiteleri başta olmak üzere başarıyı arttırmak için kontenjanları arttırmışlar!Mantık dışı bir değerlendirme olarak görüyorum.Yani İstanbul'daki üniversitelerin kontenjanları 800 kişi ise Gazi Üniversitesi'nin ki 300 kişi ise burada Gazi Üniversitesi'nin suçu nedir?

Selçuk Üniversitesi ile ilgili vermiş olduğunuz örnek ise gerçeklikten uzak bir değerlendirmedir.Eğer ki öyle bir durum var ise sınava girenlerin tamamı kazanıyor başarı da yüzde yüz oluyor ki; bu da ülke sıralamasında orasını en iyi üniversite konumuna sokacaktır.

Adı üstünde istatistiki bilgiler kaç kişi girmiş ise ona göre bir değerlendirmeye tabi tutarsın.Oranlarsın ve başarıyı bu oranlara göre sıralarsın.

Üstteki linkin en alt kısmında yer alan istatistiki iyi değerlendirmenizi umarım.
Alıntı:
Yazan yildirim_66
Ayrıca bu sayfaya göz atmanızı tavsiye ederim:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15079
Bir de buraya bakmanızı:
http://www.anayasa.gen.tr/adli-hakimlik.htm

Saygılar.

Sayın Yıldırım,

Daha önce de bahsettiğim üzere, özel bir üniversiteden sınava 2 kişi girsin biri kazansın oransal başarı %50 olsun. Her zaman için hakimlik savcılık sınavlarında en başarılı fakülte Ankara Hukuk denir, neye göredir? Siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız, benim Selçuk Hukukta okumam ile Selçuk Hukukun ikinci olması farklı şeyler, başka bir fakültede de okusam aynı şeyleri söylerdim. Ya da Selçuk Hukuk bu sıralamada çok kötü bir yerde olsa da aynısını derdim.

Selçuk'tan kazanan 67 kişi örneğimi anlamamışsınız, farz edin ki Hakimlik sınavına yeterli kadar çalışmadığı için Gazi hukuktan mezun olan 150 kişi girmedi, geriye sadece sınava iyi şekilde çalışmış olan 50 kişi girdi, şimdi bu 50 kişilik grup, sınava Gazi Hukuk mezunu 10binlerce kişi girse de kazanacak, hiç kimse girmese de kazanacak. Çünkü orantısal başarı pek bir anlam ifade etmiyor.

Gazi Hukukun kontenjanının 200 olmasını söylemişsiniz, ben okulunuzu gittim gördüm, öğretim elemanları öğrencilere hiç vakit ayırmıyor, amfilerde ders işleme imkanı yok. Yani bir hukuk fakültesine ait olmaması gereken her şey okulunuzda fazlasıyla mevcut. Hatta son zamanlarda yaşanan bir kaç tuhaf olay da var ama buraya eklemeye bile utandığım için eklemiyorum. 200 kişilik kontenjanı siz belki az buluyorsunuz ama daha geçen seneye kadar çoğu Hukuk fakültesinde kontenjanlar 50 civarında seyrediyordu, onlar ne yapabilir ki. Son olarak da kontenjanınız bildiğim kadarıyla 400 olması lazım son 2 yıldır.

Ayrıca görüşlerime saygı duymayıp, onları mantık dışı buluyor, Selçuk Hukuk hakkındaki görüşlerimi ise gerçekten uzak buluyorsanız, naçizane tavsiyem bir daha bu şekilde muhatap olmayalım, görüşlerime saygı duymayan insanlarla kaybedecek vaktim yok.