Mesajı Okuyun
Old 20-01-2010, 09:54   #1
Emine81

Varsayılan İş yerinde psikolojik şiddet

Merhaba..Ben bir kamu kurumunda 657 / 4b' ye tabi sözleşmeli personel olarak 2,5 yıldır çalışmaktayım.Laboratuvarda kimyagerim, yani teknik personel olarak görev yapıyorum.6 aylık da hamileyim.Şube müdürümüz ve eşi aynı ortamda çalışmakta ve müdür bey personeline karşı eşinin tesiri altında kalarak objektif bir müdür olmaktan çok amatörce davranmaktadır.Bu çoğu zaman gözardı edilebilecek bir durumken son zamanlarda artık çekilmez bir hal aldı.Özellikle hamile olduğumu bildirmemden sonra psikolojik işkenceye maruz kalıyorum sürekli.Bu çoğu zaman işimi iyi yapmadığım,takip etmediğim şeklinde bana yansıtılıyor olsa da kimi zaman da iş yerinde yok sayılma,suçlanma,aşağılanma şeklinde gerçekleşiyor.Hamileliğim ilerlemekle beraber stres altında çalışmaktayım.Hergün yeni bir şey yaşıyorum ve çok üzülüyorum sinirlerim bozuluyor.Ben nasıl kendimi koruyabilirim hukukun önünde? lütfen yardımcı olabilir misiniz bana... Ayrıca ocak ayı itibariyle müdür beyin kötü referansıyla işimi kaybedersem kanunen ne tür haklarım olacak? kendimi nasıl savunabilirim,yasalar beni ve haklarımı nereye kadar koruyup kollamaktadır?