Mesajı Okuyun
Old 03-06-2007, 11:07   #12
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan AkçadaĞ
Sayın Çitlenbik,

ülkemizdeki bir çok üniversitenin bulunduğu şehirden daha iyi ve daha güzel bir üniversitede okuyorsunuz. en azından bu sizlerin tesellisi olmalı diye düşünüyorum.

Hitabıma yazılan mesaja aynı şekilde hitaben yanıt vereyim..
Üniversiteleri kıyaslamıyorum fakat içerisinde bulunduğum durum hakkında olumlu eleştirilerimin var olması kadar olumsuz noktaları da vurgulamam doğal olarak karşılanmalıdır diye düşünüyorum.Bir yıllık öğrenim hayatının finalinin güzel bir şekilde yapılması üniversite bünyesindeki öğrenciler açısından elbette ki daha olumlu olacaktır.Isınamadım bir türlü bu üniversiteye..Hocaların yeteri kadar bilgili olup olmadığını eleştirmeyeceğim sonuçta hoca sıfatıyla bize bir şeyler aktarmaya çalışıyorlar,emeğe saygısızlık etmek istemiyorum..Ancak üniversite düzeni,çevre koşulları gibi hususların önemli olduğuna inanıyorum..Kendimi özel hissettirecek bir şeylerin olması gerek.Sınav zamanlarında sadece öğrenci olduğumu hatırlıyorum,gidip geldiğim bir mekandan farkı yok..Ayrıca en çok beni geren konu da şudur:Üniversite bahçesinde dilencilerin,ne idüğü belirsiz satıcıların dolanması..Elini kolunu sallayan üniversite bahçesine girebiliyor desem haksız sayılmam.Özel bir alan olmalı diye düşünüyorum,korunma olmalı benim kanaatimce...Bu sebeple çeşitli sıkıntılar yaşandı geçen yıl..Dicle Üniversitesi Hastanesinin de kampüs sınırları dahilinde olması sebebiyle yeterince farklı grup ve katmanlardan insanlar girebiliyor fakat dilencilerin üzerimize yapışması ya da ısrarla çocukların kağıt mendil satması hoş değil ve üstelik iş çok acayip bir durum aldı,üniversitenin çiçeklendirdiği ya da daha doğrusu yeşillendirmeye çalıştığı alandan çiçek koparıp da parayla bizlere satmaya çalışan çocuklar var.Ben ise dersten çıktıktan sonra dinlenceye çekildiğim köşemde rahat ve serbest olmayı isterim,çok şey mi bekliyorum bilmiyorum.7-8 yaşındaki çocukların etrafta cirit atarak bizlere bir şeyler satmaya çalışması bıktıran usandıran ısrarlar ve bilimum bu hareketler beni bunaltıyor..Bir üniversitenin dış güvenliği olmalı,kim ne olduğu bilinmeyen herkes alınmamalı.Sonuçta Dicle Üniversitesi Devlet Üniversitesi'dir ve resmi bir kurum özelliği bulunuyor,Resmi bir kuruma her önüne gelen girmemeli.Sonuçta bizlerin emniyeti söz konusu...Huzurumun Bozulmasını istememek elbette ki en doğal hakkım,ama ne yazık ki hiçbir görevli bunu önemli olarak addedmiyor ve hiçbir önlem alınmıyor rahatsızlık duymuyorlar.

'Birçok üniversitenin bulunduğu şehirden daha iyi ve daha güzel bir üniversitede okuyorsam bu anlattıklarımla cümleniz çelişmiyor mu?Ve teselli bunun neresinde acaba