Mesajı Okuyun
Old 02-07-2013, 15:22   #108
üye7160

Alıntı:
Yazan Patara hukuk
Sayın meslekdaşım %5 lik kesintinin ilamsız takiple icraya konulması ,itiraz halinde %40 la itirazın iptali davası açma fikriniz çok olumlu ve belli olmaz ki,bazen atlamalar halinde itiraz unutulduğu durumlarda şansa bağlı hızlı sonuç getirebilir,ANCAK biz benzeri bir alacak için Ankara da tic.Mhk mesinde kesintilerimizin yapıldığı kuruma karşı istirdat değil de ALACAK davası ikame ettik,daha ilk duruşması bile yapılmadı,bu dosyamız derdest iken,aynı zamanda sizin bu icra yoluyla girişimde bulunsak mı diyorum,biraz abes olacak ama? derdestlik itirazına maruz kalırmıyız acaba,hiç başıma gelmedi de boşyere müvekkile masraf ve umut yükü vermesek mi? şimdiden teşekkürler.saygılar

Değerli arkadaşım,ben icra takibi yolu ile şansımı denedim,ama sizin gibi alacak davası ile aynı neticeye ulaşan bir çok arkadaşımız oldu.Şunu da belirtmek isterim ki kurumlar böyle bir takip karşısında mutlaka itiraz ediyor.Bu nedenle her halükarda dava konusu olacağı için ayrıca takibe girişmeniz şu aşamada anlamsız olur.Tabi ki derdestlik de söz konusu olacaktır.Bence emsal kararları da ekleyerek davanın hızla bilirkişiye tevdiini sağlarsanız hiç uzamadan netice alabilirsiniz.

Saygılarımla...