Mesajı Okuyun
Old 09-03-2009, 00:38   #35
Nur Deniz

Bu baharda da seni gördüm ya kardelen, ne mutlu bana. Beyazın sonra açar bilirim ben. Severim senin kokunu , her çiçekten daha çok.

Uzaktan özlediğim bir kardeşim geldi dün bana..

Şehir eğlencesi yaşadık dün akşam, Yemek ye , sohbet et, eve gel ye , iç yat muhabbeti.

Geç uyandık bu sabah. Geç kahvaltı. Kahvaltı sonrası mis gibi türk kahvesi. Ne güzel bir gün ve güneş vardı. Bahar havası dedikleri bu olsa gerek dedim içimden. Mart ayını iple çeken ben. çağırdım arkadaşlarımı. Eşofmanlarınızı giyin, dağa , göle çıkacağız.

Kafesten kaçar gibi, hapisten çıkar gibi çıktık evden.

E güzel arkadaşım dedim de güldün bana , makyaja ne gerek vardı deyince ben. Olsun gülmüş olduk. İçecekler, çekirdek vs aldık yanımıza. Gittik gölün kenarına. Oturduk. Bir kaç araba vardı sadece, bir kaç insan.Konuştuk, ağladık, güldük, fotoğraflar çektik. Salıncağa, tahtaravalliye bindik. Çocuklar olmadan, büyük havasına girmeden sallanmak da çok güzelmiş.Araba da çalan Sezen Aksu ve Volkan Konak şarkıları eşliğinde.

Sonra dedik ki, bir de ormana gidelim. Gittik. İki yolun kenarı kaplı çam ağacı. Otlar yeni yeni yeşeriyor. Bir çeşmenin başında durduk. Su içtik.İlerledik orman içine yere yer kardelenler açmış, topladık çocuk gibi, ellerimiz üşüdü ..Ama biz serinledik.

Boynu bükük beyaz kardelen, ne uzak yoldan geldiğini bilircesine eğridir boynu. Ama ne güzel çiçektir. Oldum olası sevmem gülleri. Samimi olmayan, ortalık çiçeğidir. Parası olanın elinde, hak edip etmediği belli olmayan kadınlara verilen yalaka çiçektir gül. Ne asalet ne de doğallık vardır.

Kısmetse seni gördüm, kokladım kardelen. Daha menekşe, leylak, sünbül ve de nergis koklayacağım yine bu yıl.

Bahçemi düzenleyeyim bu yıl diye düşündüm. Zambak dikeceğim bolca, beyaz, sarı, mor.Ve menekşe..

Çan çiçekleri de , çam ağaçlarımın altındaki çeşmenin kenarlarında olacak.

Kararlıyım, evde yemek yok bu yaz.

Seviyorum seni kardelen, her kışın ardında muhakkak bir bahar olduğunu bana her baharda hatırlattığın için.