Mesajı Okuyun
Old 10-02-2010, 19:12   #31
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Engin
Her ikisi de -7,5 derece miyop. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde göz konusunda oldukça uzman bir öğretim üyesi, lazer ameliyatı yapmadığını, kimseye de tavsiye etmediğini, bu işten çok para kazanma imkanı varken tercih etmeme nedeninin tamamen etik gerekçelerden kaynaklandığını, çünkü az da olsa körlük riski taşıyan bir operasyonun savunulacak bir tarafı olmadığını söylemişti. Bu yüzden henüz lazer operasyonu olmadım.

Sn. Meslektaşım,

Ben de göz mütehassısı arkadaşımla (aslında 24 yıllık dostum, kardeşim) görüştüğümde çok istiyorsam bu ameliyatı yapabileceğini söylemişti. Ben de bunun üzerine, sadece merak ettiğimi, aslında çok da arzu etmediğimi söyleyerek kendisine teşekkür ettim ve vazgeçtim. Gülerek bana gözlüklerini göstermişti . Orada hem çok güldüğümüzü hem de çok sinirlendiğimizi hatırlıyorum. Niye mi?

Elinde tuttuğu gözlüğün camları 5 numara miyopi merceğiydi ve yaklaşık 15 yıldır gözlük takıyordu .

Bu olaydan sonra hekimleri daha dikkatli incelediğimde göz mütehassıslarının büyük bir kısmının gözlük taktığını fark ettim.

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA